Firma RIELLO

Postava Pilade RIELLO vyčnieva z radu talianskych podnikateľov, ktorí počas minulého storočia, prispeli k hospodárskemu a technologickému rozvoju krajiny, natoľko významným a mimoriadnym spôsobom. Vďaka svojej neuveriteľnej intuícii, duchu iniciatívy a pevnému odhodlaniu, v roku 1922 Pilade RIELLO zostavil "OFR Officine Fratelli RIELLO" v Legnago (Verona - Taliansko) a rok neskôr vyrobil prvý horák pre pece pekárov. Sila RIELLO je výsledkom jeho technologických kapacít v oblasti inovácií a skúseností, ktoré získal vo svojej 90-ročnej histórii.

Konsolidovanými skúsenosťami počas 90-ročných veľkých úspechov a inovácií, vďaka projektom a riešeniami s cieľom efektívne využívať všetky druhy energie, sa RIELLO stalo talianskou vedúcou značkou vo výrobných systémoch a technológiách pre vykurovanie a chladenie v obytnom a profesionálnom sektore.

Sila RIELLO je výsledkom technologických inovačných schopností a skúseností, je založená na spoľahlivosti tímu technikov, odborníkov a spolupracovníkov, ktorí sa každodenne pričinili k úspechu svojou tvrdou prácou, zručnosťami a kreativitou.

Značka RIELLO

Značka RIELLO

Súčasná história:

2020 S radom TAU N je RIELLO jednou z mála spoločností na trhu, ktorá sa môže pochváliť kondenzačnými kotlami s vysokým obsahom vody do 3 MW

2019 RIELLO rozširuje svoje produktové portfólio zavedením Domus ES, nového tepelného čerpadla s vnútornou jednotkou.

2018 Uvedenie kotlov Residence a Family

2016 Skupina RIELLO sa stáva súčasťou spoločnosti UTC Climate, Controls & Security

2015 RIELLO dosiahne prvenstvo v Európe na horáky monobloku pri veľmi nízkych emisií NOx, dosiahnutie maximálneho výkonu 1850 kW a 9 ppm NOx.

2014 RIELLO rozšíri svoj sortiment kotlov pre profesionálnu modulárnu aplikáciu.

2013 Uvedenie talianskeho Hybridu, prvý hybridný systém postavený pre obytné aplikácie.

2012 Zahájenie výroby kotlov na čínskom trhu.